Výhody a nevýhody – Vodovodne baterie na stenu

Vodovodne baterie – za normálnych okolností majú majitelia domov možnosť vybrať si medzi batériami priamo v umývadle a nástennými batériami. Pre mnohých ľudí neexistujú žiadne rozdiely a jednoducho pokračujú a vyberajú si to, čo sa im v danej chvíli zdá výhodnejšie. Je však dôležité, aby sme zistili výhody a nevýhody jedných z batérií, aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť.

Výhody

Jednoduché čistenie

Keďže sa vodovodne baterie často stretávajú s vodou, mydlom a rôznymi nečistotami, môžete očakávať, že sa nahromadia usadeniny a priestor za kohútikom bude vyzerať zle. Umývadlové batérie sa zvyčajne ťažko čistia, nástenné batérie sú však presný opak. Keďže žiadny nič batérií neprekáža, čistenie je omnoho jednoduchšie.

Väščia flexibilita

Poznáte dvojité batérie? Neexistuje žiadna oblasť, kde by sa nedostali. S takou vodovodnou batériou môžete hýbať tam a späť aj keď napĺňate veľké hrnce s vodou. Nástenné batérie taktiež zjednodušujú umývanie rôznych typov hrncov alebo misiek. Ak preferujete väčší rozsah pohybu, uprednostnite nástenné batérie.

Nevýhody

Inštalácia

Odporúča sa aby montáž nástenných batérií vykonali profesionáli. Toto nie je DIY projekt z Youtubu. Vodovodné potrubia musia siahať nad úroveň drezu a inštalácia je celkovo náročná. Náklady sa zvyšujú, keď sa inštalatér musí dostať cez stenu a je potrebná ďalšia kabeláž. Nielenže to zvyšuje náklady, ale aj čas potrebný na utesnenie steny.

Umiestnenie

Keď vezmete do úvahy funkčnosť a efektivitu, inštalácia nástennej batérie je náročná. Umývadlové batérie sa umiestňujú na drez jednoducho a nie je tak ťažké s nimi pracovať. Keď sa ale pokúšate umiestniť nástennú batériu, musí byť dostatočne vysoko, aby sa do nej zmestili veľké umývadlá, hrnce a misy a voda nestriekala, keď sa ju pokúšate naplniť vodou.

Dizajn

Nástenné batérie sú vždycky elegantné a luxusné, niekedy to však môže len zhoršiť situáciu. Ak sa zameriavate na veľkú nástennú batériu, možno budete musieť zvážiť vlastné umývadlá dostatočne veľké, aby sa do nich zmestili vodovodne baterie. Pritom by ste mohli zvažovať aj inštaláciu pracovných dosiek na mieru. Ak si prispôsobíte umývadlo a dosku, náklady sa budú hromadiť.

Záver

Nakoniec je na vás ktorá možnosť vás viac osloví na základe funkčnosti a estetiky. Nástenné aj umývadlové batérie sú rovnako jednoduché na používanie a určite si zamilujete tú, pre ktorú sa rozhodnete.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík