Rohový drez – výhody a nevýhody

Nájsť správny typ drezu pre vašu kuchyňu môže byť ťažké. Výber by sa mal riadiť vašimi individuálnymi potrebami a výhodami. Bez ohľadu na to, aký typ drezu si nakoniec vyberiete, je dobré sa oboznámiť s rôznymi možnosťami, ktoré sú k dispozícii, a s ich výhodami a nevýhodami. Jednou z najzaujímavejších možností je rohový drez. Tu je viac informácií o výhodách a nevýhodách rohových drezov, ktoré vám pomôžu určiť, či je to ten správny drez pre vás:

Čo je vlastne rohový drez?

Rohový drez je drez, ktorý je inštalovaný v rohu vašej pracovnej dosky. Rohové drezy majú mnoho skvelých výhod, najmä v menších kuchyniach, kde je potrebné efektívne využitie priestoru. Rohový drez je zvyčajne navrhnutý s viacerými vaničkami na oboch stranách drezu a kuchynskou batériou v strede. V ponuke je však veľa dizajnov vrátane rohových drezou s jednou vaničkou.

Rohový drez – 3 výhody

Tento typ drezu ponúka viacero výhod, no rohové drezy majú svoje výhody aj nevýhody. Tu je len pár výhod rohových drezov:

Efektívnosť

Rohové drezy predstavujú neuveriteľne efektívne využitie priestoru pracovnej dosky, pretože zaberajú plochu, ktorá je zvyčajne málo využívaná, a preto je veľmi užitočná. Častokrát „stratený“ priestor v rohu pracovnej dosky možno využiť na priestor pre veľký rohový drez, na ktorý by pracovná doska inak nemala miesto.

Najmä v menších kuchynských priestoroch, môže využitie tejto časti dosky pre drez umožniť majiteľovi domu vychutnať si veľký (alebo niekedy až príliš veľký) rohový drez a zároveň zachovať väčší priestor na doske na prípravu jedla a varenie. Rohové drezy tiež uvoľňujú miesto na kuchynskom ostrovčeku, ktorý je často obľúbeným miestom pre drez.

Prispôsobiteľnosť

Prispôsobiteľnosť rohových drezov je ďalšou obrovskou výhodou tohto štýlu drezu. Rohové drezy sú zvyčajne umiestnené tak, že časti drezu sú umiestnené pod uhlom k sebe a stretávajú sa v rohu pracovnej dosky.

V ponuke je veľa tvarov a veľkostí. Okrem toho existuje veľa materiálnych možností, z ktorých je drez vyrobený. S toľkými možnosťami si určite nájdete dokonalý rohový drez pre svoju kuchyňu.

Unikátnosť

Dokonca aj s mnohými výhodami, ktoré poskytujú, sú rohové drezy stále menej bežné ako iné drezy. Drezy sú stredom celej kuchyne a dodajú jej extra šmrnc, ako aj štýl a pocit prispôsobenia.

Nie do každej kuchyne sa hodí na zabudovanie rohového drezu. Ak si vyberiete dizajn kuchyne, ktorý môže pekne fungovať s rohovým drezom, určite túto možnosť preberte, aj aby ste efektívne využili kuchynský priestor vo svojej novej kuchyni.

Rohový drez – 3 nevýhody

Ako každý typ drezu, aj tento má určité nevýhody. Tu je niekoľko nevýhod rohových umývadiel:

Inštalácia

Rohové drezy môžu vyžadovať prispôsobený proces inštalácie, vrátane vlastných výrezov na doske. Napríklad umiestnenie iných predmetov v kuchyni je potrebné poriadne naplánovať.

Umývačku riadu je potrebné umiestniť tak, aby nezavadzala prístupu k drezu. Problémom môže byť aj osvetlenie. Niektoré kuchyne nie sú navrhnuté tak, aby mali okno na správnom mieste pre rohový drez, takže nad drezom môže byť potrebné osvetlenie navyše.

Samostatnosť

Rohové drezy môžu uvoľniť veľa miesta na kuchynskej doske. Môžu dokonca uvoľniť priestor v kuchyni tým, že sa príprava jedla a umývanie riadu obmedzia na inak nevyužitý priestor v kuchyni. Ak však chcete aby niekto umyl riad zatiaľ čo vy pripravíte večeru, zistíte, že rohový drez vytvára preplnený pocit a bráni ostatným, aby vám mohli pomôcť.

Priestor

Aj keď rohový drez môže byť skvelým spôsobom, ako využiť nejaký zbytočný priestor na pulte, musíte počítať s tým, že v iných oblastiach môže dôjsť k strate miesta. Napríklad rohový drez môže vyžadovať odstránenie viacerých horných skriniek, ako tradičný drez.

Často sa musíte rozhodnúť, čo je v kuchyni pre vás dôležitejšie. Ak máte pocit, že ušetriť cenný priestor na kuchynskej doske je najdôležitejšie, rohový drez sa môže perfektne hodiť do vašej novej kuchyne.

To je len niekoľko výhod a nevýhod rohových drezov. Výber správneho typu drezu do vašej novej kuchyne závisí vo veľkej miere od vašej kuchyne a tiež od vašich potrieb. Drez, ktorý je vhodný pre jednu osobu, nemusí byť pre iného.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík